Yükleniyor...

Tarihi bir an'a tanıklık yapiyoruz. Bulunduğumuz salon İnebolu Türk Ocağı..Bu salonda Mustafa Kemal "şapka devrimi" ni gerçekleştirdi.

Bugün burada bulunmamızın sebebi ise 26 Nisan 1920 günü TBMM Başkanı Büyük Atatürk Lenin'e ilk mektubunu yollar. Bugün gönderilen mektubun 99.yılı.

Çok değerli Amiral Cem Gürdeniz, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Başkatibi Doç.Dr. Alexsandr Sotniçenko, Dr. Mehmet Perinçek, 22. Dönem MV.Kemal Anadol ve Dr. Orhan Çekiç'i "Denizdeki Kuvay-ı Milliye ve İnebolu" konulu panelde dinliyoruz.

Kurtuluş Savaşı destanının başladığı yer, deniz lojistiğinin Anadolu’ya geçiş limanı, denk kayıkları ile dalgalar gözlenerek alınan cephaneler, cephane soğuktan çatlamasın diye üstünü battaniyesi ile örtüp, koynuna bebeğini alan ve donarak şehit olan Şerife ana, tamamı kurtuluş savaşında şehit olan ersiz köyü, en çok savaş şehidinin olduğu yer, üç gün üç gece kağnılarla taşınan cephanenin tarihi İnebolu-Kastamonu yolu, şapka devriminin gerçekleştiği tarihi bina, Atatürk’ün Lenin’e yazdığı mektup, kurtuluş savaşında türk-rus ilişkileri, hibe yardımları ve nice tarihi bilgi, nice destan, minnet ve şükranla.. #inebolu .. Beyaz şeritli istiklal madalyalı tek ilçemiz.. Müthiş bir panel ve organizasyon.. Teşekkürler @dolmabahcerotary @kastamonurotary.

İnebolu Belediye Başkan Yardımcısının plaketini Moda RK Başkanı Özlem Sezen ve İzmit Yahya Kaptan RK Başkanı Filiz Akkaş verdi.

Teşekkürler @dolmabahcerotary emeğinize yüreğinize sağlık..

 

Toplantı Bilgileri

Toplantı Yeri : Başiskele Wellborn Luxury Oteli

Toplantı Günü : Kulüp toplantılarımız 2 haftada 1 Çarşamba

Toplantı Saati : 19:30

Dönem Başkanı

Prof. Dr. Nalan Özkan Güray

Kulüp Başkanı